Chirurg Naczyniowy – Orawczyk Klinika Leczenia Żył – Leczenie Żylaków – Nowy Sącz, Bielsko Biała

Orawczyk Klinika Leczenia Żył

Nowoczesne sposoby usuwania żylaków

Żylaki kończyn dolnych to nie tylko kosmetyczny defekt, ale również mogą być objawem niewydolności żylnej. Kiedyś żylaki leczyło się operacyjnie, przez co najczęściej pojawiały się nieestetyczne blizny. Jednak obecnie istnieje kilka bardzo skutecznych i mało inwazyjnych metod, które nie wymagają wykonywania nacięć na skórze. Jak usunąć żylaki kończyn dolnych?

Laserowe usuwanie żylaków

Laserowe leczenie żylaków nie wymaga użycia skalpela, a co za tym idzie – nie powstają blizny pooperacyjne. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności hospitalizacji. Do niewydolnej żyły wprowadzany jest cewnik, przez który emitowane jest światło lasera. Wyzwolona energia cieplna powoduje obkurczenie i zamknięcie żyły. Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta i mało inwazyjny. Po laserowym usunięciu żylaka można od razu wrócić do codziennych, niewyczerpujących aktywności. 

VenaSeal – nietermiczna metoda usuwania żylaków

System zamykania żył VenaSeal to nietermiczna, mało inwazyjna metoda leczenia żylaków, która nie wymaga noszenia pończoch uciskowych. Zabieg polega na wprowadzeniu do żyły niewielkiej ilości kleju medycznego, który zasklepia kanalik i przekierowuje krew do zdrowych, pobliskich żył. Widoczne efekty pojawiają się krótko po zabiegu. Metodę leczenia żył VenaSeal charakteryzuje błyskawiczna rekonwalescencja, a zabieg można przeprowadzać o każdej porze roku. 

Ablacja metodą Radiofrequency

Również w przypadku metody Radiofrequency niewydolna żyła nie jest usuwana chirurgicznie. Zabieg polega na zamknięciu światła niewydolnego naczynia przy wykorzystaniu energii pola magnetycznego o częstotliwości radiowej. W pierwszej kolejności wprowadzana jest sonda, przez którą emitowane są fale radiowe. Dochodzi do zwiększenia temperatury ściany żyły, a następnie zamknięcia i zbliznowacenia. Tak jak inne nieoperacyjne metody leczenia żylaków, Radiofrequency posiada liczne zalety – metoda jest mało inwazyjna, zabieg nie powoduje dolegliwości bólowych, zapewnia szybką rekonwalescencję oraz zadowalające efekty.

Usuwanie żylaków systemem Flebogrif®

System Flebogrif® jest nowoczesną i bardzo skuteczną metodą usuwania żylaków. Stosowana jest w szczególności u osób starszych ze względu na stan żył i często brak możliwości przeprowadzenia innych niechirurgicznych zabiegów. System Flebogrif® łączy w sobie dwa elementy, czyli mechaniczne uszkodzenie śródbłonka naczyniowego w celu obkurczenia żyły oraz element chemiczny, który polega na podaniu spienionych sklerozantów, powodujący zarastanie żyły. Dzięki wykorzystaniu dwóch mechanizmów żyła zostaje zamknięta, czyli wyłączona z obiegu. Zabieg Flebogrif® przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, gwarantuje szybki powrót do codziennych aktywności i znikome ryzyko powikłań.

Skleroterapia żylaków

Skleroterapia to kolejna mało inwazyjna i bezpieczna metoda usuwania żylaków kończyn dolnych. Lekarz flebolog wykonuje nakłucie na skórze za pomocą cienkiej igły i wprowadza do naczynia środek obliterujący w postaci płynu lub pianki. Preparat powoduje zrośnięcie i zwłóknienie niewydolnej żyły. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 30 minut.

Oferta specjalna!
Nie ma się czym stresować.
Asysta psychologa przy
każdym zabiegu w cenie!