Chirurg Naczyniowy – Orawczyk Klinika Leczenia Żył – Leczenie Żylaków – Nowy Sącz, Bielsko Biała

Orawczyk Klinika Leczenia Żył

Jak długo boli noga po laserowym usuwaniu żylaków?

Zabieg laserowy to nowoczesna i całkowicie bezpieczna metoda usuwania nieestetycznych żylaków. Jednak należy pamiętać, że jest to nie tylko zabieg kosmetyczny, mający na celu poprawę wyglądu nóg, ale przede wszystkim skorygowanie nieprawidłowości krążenia żylnego, które może prowadzić do groźnych chorób. Aby uzyskać pożądany efekt, należy wdrożyć właściwe postępowania pozabiegowe. Jak długo może utrzymywać się ból kończyn dolnych?
 

Postępowanie po usuwaniu żylaków

Żylaki kończyn dolnych powstają na skutek zastoju żylnego. Dotyczy to w szczególności naczyń goleni, czyli podudzia oraz w dole podkolanowym. Żylaki mogą ulegać stanom zapalnym, które dają objawy w postaci bólu, obrzęku czy zaczerwienienia. Występowanie dolegliwości bólowych po usuwaniu żylaków jest uzależnione między innymi od wdrożonej metody leczenia. Laseroterapia należy do mało inwazyjnych sposobów usuwania żylaków. Za pomocą cewnika wprowadzonego do żyły, zostaje emitowane światło lasera, które powoduje zamknięcie niewydolnego naczynia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych pod kontrolą anestezjologa. Nie ma konieczności nacinania skóry, co może skutkować pojawieniem się blizny. Cewnik wprowadzany jest przez nakłucie skóry.
 

Ból kończyn dolnych po zabiegu laserowym

Zdarza się, że po zabiegu pojawia się obrzęk, zaczerwienienie lub siniak. W przypadku wystąpienia silnego bólu, który nie mija po zażyciu zalecanych leków, należy skontaktować się z lekarzem. Uczucie dyskomfortu i delikatny ból nogi może pojawić się do tygodnia po zabiegu. Po tym czasie nadal mogą utrzymywać się siniaki czy krwiaki, które również wywołują dolegliwości bólowe w miejscu ucisku. W przeciwieństwie do operacyjnej metody usuwania żylaków, po laseroterapii pacjent może oczekiwać szybkich efektów, bez konieczności odbywania długiej rekonwalescencji.
 

Rekonwalescencja po operacji żylaków kończyn dolnych

Efekty po zabiegu laserowego usuwania żylaków widoczne są niemal natychmiastowo, jednak całkowita przebudowa tkanek trwa 6-12 miesięcy. Należy pamiętać o zaleceniach pozabiegowych, które dotyczą przede wszystkim noszenia pończochy uciskowej przez 2-4 tygodnie. Lekarz decyduje o wyborze odpowiedniego modelu pończoch, dobierając siłę ucisku, aby krew mogła odpływać naczyniami głębokimi. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności fizycznej. Zalecane są codzienne krótkie spacery – praca mięśni nóg ułatwia przepompowywanie krwi, zapobiegając zastojom. Natomiast należy powstrzymać się od obciążających ćwiczeń fizycznych na siłowni oraz biegania. Laserowe leczenie żylaków charakteryzuje się wysoką skutecznością i minimalnym ryzykiem powikłań w postaci bólu w okolicy zamkniętego naczynia. Jednak jeżeli wystąpią działania niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg.
 
Oferta specjalna!
Nie ma się czym stresować.
Asysta psychologa przy
każdym zabiegu w cenie!