Chirurg Naczyniowy – Orawczyk Klinika Leczenia Żył – Leczenie Żylaków – Nowy Sącz, Bielsko Biała

Orawczyk Klinika Leczenia Żył

Czy laserowe usuwanie żylaków boli?

Żylaki kończyn dolnych to poskręcane, zgrubiałe i widoczne przez skórę odcinki żył powierzchniowych. Nie są jedynie defektem estetycznym, pogarszającym jakość życia, ale mogą doprowadzić do wielu powikłań. Laserowe usuwanie żylaków może w krótkim czasie przynieść oczekiwane efekty i zapobiec rozwojowi chorób układu żylnego. Czy usuwanie żylaków jest bolesne dla pacjenta?

Na czym polega laserowe usuwanie żylaków?

Niegdyś usuwanie żylaków metodą chirurgiczną wiązało się z długą rekonwalescencją i nie zawsze zadowalającymi efektami. Jednak dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii nie ma takiego ryzyka. Laserowe usuwanie żylaków polega na zamknięciu niewydolnego pnia żylnego za pomocą energii wytworzonej przez światłowód laserowy. Dzięki oddziaływaniu włókna laserowego, żyła nieodwracalnie się kurczy i następuje włóknienie. Jej funkcję przejmują w całości inne naczynia układu głębokiego i powierzchniowego, a więc nieprawidłowe warunki transportu krwi w żyłach zostają zlikwidowane. Sam zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych. Przed skierowaniem na leczenie podawane są środki przeciwbólowe, a następnie wykonywane jest znieczulenie miejscowe. Polega na wstrzyknięciu płynu znieczulającego w okolicy żylaków. Dzięki takiemu postępowaniu zabieg laserowego usuwania żylaków nie jest bolesny. Osoby o niskim progu bólu mogą ewentualnie odczuwać dyskomfort w miejscu przeprowadzania zabiegu.

Czy pojawia się ból po zabiegu?

Może się zdarzyć, że po zabiegu laserowego usuwania żylaków pojawi się zaczerwienienie, obrzęk, krwiak czy siniak. Jest to naturalna reakcja organizmu. Objawy dyskomfortu lub niewielkiego bólu mogą utrzymywać się do tygodnia po zabiegu. Jednak, jeżeli pojawi się silny ból, który nie mija po zażyciu lekarstw, należy skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg. Dużą zaletą laseroterapii jest niskie ryzyko powikłań i brak nieestetycznych blizn, które niegdyś pojawiały się po tradycyjnej operacji chirurgicznej. Po zabiegu należy utrzymywać stały kontakt z lekarzem, który na bieżąco będzie monitorował stan zdrowia pacjenta.

Skuteczność laserowego usuwania żylaków

Po zabiegu laserowego leczenia żylaków można spodziewać się szybkich i długotrwałych efektów. Pacjent tego samego dnia po zabiegu wraca do domu i codziennych czynności. Jednak należy pamiętać, że niewskazane są obciążające ćwiczenia fizyczne, a także dłuższe siedzenie czy stanie, zwłaszcza w ciągu kilku dni po zabiegu. Natomiast zalecane są codzienne, krótkie spacery, które mają na celu zapobieganie występowania zakrzepów w żyłach. Laseroterapia nie wymaga długiej rekonwalescencji. Należy jednak nosić opaskę lub pończochę uciskową zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli pojawi się dyskomfort w okolicy przeprowadzonego zabiegu można stosować zimne okłady np. żelowe lub wykonać delikatny masaż. Warto wiedzieć, że całkowita przebudowa tkanek może potrwać nawet do 12 miesięcy, natomiast efekt kosmetyczny jest widoczny bardzo szybko, po zniknięciu krwiaka czy siniaka.

 
Oferta specjalna!
Nie ma się czym stresować.
Asysta psychologa przy
każdym zabiegu w cenie!