Chirurg Naczyniowy – Orawczyk Klinika Leczenia Żył – Leczenie Żylaków – Nowy Sącz, Bielsko Biała

Orawczyk Klinika Leczenia Żył

Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

Laserowe usuwanie żylaków to doskonała alternatywa dla operacji chirurgicznej. Ta nowoczesna metoda jest małoinwazyjna i nie niesie za sobą większego ryzyka powikłań. Usuwanie żylaków laserem wyróżnia się dużą skutecznością, bezpieczeństwem oraz krótkim czasem rekonwalescencji. 

Na czym polega laserowe leczenie żylaków?

Laserowe leczenie żylaków należy do najskuteczniejszej metody usuwania nieestetycznych zmian na skórze. Polega na naświetlaniu pnia niewydolnego pnia żylnego za pomocą wiązki światła. Dzięki ablacji laserowej nie ma konieczności wykonywania nacięć na skórze, które mogą pozostawiać blizny. Leczenie polega na wprowadzeniu cewnika do niewydolnej żyły, a następnie emisji światła lasera, co pozwoli na wyzwolenie energii. Dzięki niej następuje natychmiastowe podgrzanie naczynia i zamkniecie niewydolnej żyły. Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych po znieczuleniu miejscowym. Środek znieczulający nie tylko znosi dolegliwości bólowe, ale również zabezpiecza otaczające tkanki przed poparzeniem. Cała procedura przeprowadzana jest pod kontrolą USG.

Wskazania do zabiegu

Żylaki to nie tylko problem estetyczny, ale również medyczny. Nieleczone mogą prowadzić do groźnych konsekwencji zdrowotnych. Występowanie żylaków ma najczęściej podłoże genetyczne, jednak ich powstawaniu mogą również sprzyjać stojący lub siedzący charakter pracy, szybkie przybieranie na wadze, hormonoterapia, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, wiek oraz częste korzystanie z sauny i solarium. Do lekarza warto zgłosić się jeżeli pojawia się uczucie dyskomfortu w kończynie, ból, pieczenie, mrowienie, uczucie ciężkości nóg, kurcze mięśni i obrzęk wokół kostek. Laserowy zabieg jest szczególnie wskazany w przypadku żylaków, pajączków czy owrzodzeń żylnych. O sposobie leczenia decyduje lekarz flebolog na podstawie wyników badań i przeprowadzonego wywiadu. Przed zabiegiem należy wykonać przede wszystkim morfologię krwi oraz USG Doppler, które pozwala ocenić stan naczyń krwionośnych. 

Zalety laserowego usuwania żylaków 

Laserowe leczenie żylaków niesie za sobą wiele korzyści, dzięki czemu coraz więcej pacjentów decyduje się na tego rodzaju zabieg. Przede wszystkim jest mało inwazyjny i nie wymaga hospitalizacji, ani znieczulenia ogólnego. Cała procedura wraz z samym zabiegiem trwa około 2 godzin, a po tym czasie pacjent może od razu wrócić do domu i codziennych aktywności. Do największej zalety laserowego leczenia żylaków należy wysoka skuteczność, brak blizn czy dużych krwiaków. Efekty zabiegu uzależnione są również od postępowania pozabiegowego, zgodnie ze wskazówkami lekarza. Przede wszystkim należy przez kolejne kilka dni spacerować ok. 1 godzinę dziennie i nosić opaskę uciskową. Nie poleca się natomiast wykonywania intensywnych i obciążających ćwiczeń fizycznych. Wszystkie zalecenia zostaną dokładnie omówione przez lekarza prowadzącego.

 
Oferta specjalna!
Nie ma się czym stresować.
Asysta psychologa przy
każdym zabiegu w cenie!