Chirurg Naczyniowy – Orawczyk Klinika Leczenia Żył – Leczenie Żylaków – Nowy Sącz, Bielsko Biała

Orawczyk Klinika Leczenia Żył

Jak pozbyć się żylaków?

Jeszcze do niedawna leczenie żylaków wiązało się z operacją pod narkozą lub w znieczuleniu ‘do kręgosłupa’. Obecnie istnieją małoinwazyjne i bezpieczne metody usuwania żylaków, które dają zadowalające efekty w krótkim czasie. Jak leczyć żylaki nowoczesnymi sposobami?

Co to są żylaki?

Żylaki to powszechna dolegliwość, z którą zmagają się przede wszystkim kobiety. Nie są jedynie defektem kosmetycznym, mogą być pierwszym objawem niewydolności żylnej oraz zapalenia żył. Żylaki to rozszerzone naczynia krwionośne widoczne w postaci krętych zgrubień. Powstają na skutek nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Wówczas krew cofa się z żył głębokich do powierzchniowych, zwiększając ciśnienie w tych ostatnich. Metoda oraz skuteczność leczenia żylaków zależy od ich właściwej diagnozy. Konieczne jest wykonanie ultrasonografii dopplerowskiej (USG Doppler), czyli nieinwazyjnego badania, dzięki któremu lekarz może stwierdzić, w jakim stanie są żyły i zalecić dalsze postępowanie. Do najskuteczniejszych metod usuwania żylaków należą między innymi: klejenie systemem VenaSeal, ablacja falami radiowymi ClosureFast oraz skleroterapia.

System VenaSeal

System klejenie żył VenaSeal to nietermiczna i małoinwazyjna metoda usuwania żylaków kończyn dolnych. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności wykonywania nacięć na skórze- wykonywane jest tylko jedno nakłucie, przy pomocy którego, wprowadzamy cienki drenik, służący do dystrybucji kleju do wnętrza żyły. Żyła w ten sposób traci swoją drożność, co prowadzi do zmniejszenia lub całkowitego zniknięcia żylaków. Metoda ta jest najbardziej bezpieczna, przy jej zastosowaniu nie dochodzi do termicznego lub mechanicznego uszkodzenia tkanek, sąsiadujących z zamykaną żyłą, co może mieć miejsce w przypadku innych technik. Nie wymaga też długiej rekonwalescencji ani noszenia opaski uciskowej.

Laserowe usuwanie żylaków

Laseroterapia, w tym zamykanie żył przy pomocy fal radiowych, jest zabiegiem małoinwazyjnym i bezpiecznym dla zdrowia pacjenta. Polega na wprowadzeniu do żyły specjalnego cewnika, przy pomocy którego wytwarzana jest energia cieplna, powodująca zamknięcie, a następnie zwłóknienie niewydolnej żyły. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. Po laserowym usuwaniu żylaków można niemal natychmiast wrócić do codziennych, mało obciążających aktywności. Cała procedura jest krótkotrwała, a pacjent może opuścić klinikę po kilkunastu minutach od zabiegu.

Skleroterapia żylaków

Skleroterapia to metoda usuwania żylaków nóg, polegająca na podaniu środka chemicznego do zmienionej chorobowo żyły, co prowadzi do jej zwłóknienia i zrośnięcia. Nie ma konieczności wykonywania nacięć na skórze. Preparat wprowadzany jest do naczynia za pomocą cienkiej igły. Skleroterapię traktuje się często jako uzupełnienie innych sposobów usuwania żylaków.


Oferta specjalna!
Nie ma się czym stresować.
Asysta psychologa przy
każdym zabiegu w cenie!