Chirurg Naczyniowy – Orawczyk Klinika Leczenia Żył – Leczenie Żylaków – Nowy Sącz, Bielsko Biała

Orawczyk Klinika Leczenia Żył

Kiedy widać pierwsze efekty po ablacji żylaków przy pomocy fal radiowych?

Obecnie  leczenie żylaków przy pomocy fal radiowych  jest coraz częściej stosowaną metodą, pozwalającą na usunięcie zmian żylnych. Podczas zabiegu nie ma konieczności wykonywania nacięć na skórze, dzięki czemu pacjent może uniknąć nieestetycznych blizn. Efekty tej formy leczenia żylaków są widoczne w bardzo krótkim czasie po zabiegu, jednak należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń lekarza.

Dlaczego warto zdecydować się na ablację (zamknięcie) żylaków przy pomocy fal radiowych?

Ablacja żylaków przy pomocy fal radiowych jest mało inwazyjną metodą usuwania żylaków kończyn dolnych. Odbywa się w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu dolegliwości bólowe i dyskomfort są eliminowane. Zabieg ablacji nie wymaga hospitalizacji. Pacjenci tuż po zabiegu mogą wrócić do wykonywania codziennych, mało obciążających aktywności. Metoda ta znajduje zastosowanie zarówno w przypadku początkowych, jak i zaawansowanych stadiach rozwoju żylaków. Cechuje ją  wysoka skuteczność, bezpieczeństwo oraz krótki czas rekonwalescencji.

Ile trwa gojenie żylaków kończyn dolnych?

Aby uzyskać zadowalające rezultaty, po ablacji żylaków należy przestrzegać zaleceń lekarza, co może mieć wpływ na efekt końcowy. Pacjent pozostaje w klinice pod obserwacją przez ok. 15 minut, a następnie może udać się do domu, jednak nie zaleca się prowadzenia samochodu. Po ustąpieniu znieczulenia, czyli po 1 godzinie, zwykle pojawia się dyskomfort lub lekki ból nogi, który można wyeliminować przyjmując leki przeciwbólowe. Warto udać się na 30-minutowy spacer, aby pobudzić krążenie żylne. Kolejnego dnia można wrócić do pracy czy mało wymagających aktywności fizycznych. Przez kilka pierwszych dni może utrzymywać się dyskomfort w okolicach leczonej żyły, a także mały obrzęk, krwiak czy zasinienie. Trzeba pamiętać o noszeniu pończochy uciskowej przez ok. 7-30 dni lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Po tym czasie procesy gojenia staną się mniej uciążliwe dla pacjenta, jednak jeśli ból nadal będzie się utrzymywał, należy skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg.

Efekty ablacji żylaków przy pomocy fal radiowych

Spodziewany efekt zabiegu, czyli poprawa funkcjonowania krążenia żylnego, jest widoczny od razu po zabiegu. Natomiast efekty kosmetyczne widać już kilka dni po zabiegu. Jednak proces gojenia się tkanek jest uzależniony od predyspozycji czy uwarunkowań pacjenta. Po zagojeniu nogi są gładkie, bez zasinień, obrzęków i nieestetycznych zmian żylnych. Skuteczność tej metody jest oceniana nawet na 98% usunięto fragment. Należy jednak pamiętać, że rezultaty zabiegu są kwestią indywidualną i nie są takie same w przypadku każdego pacjenta. Mogą mieć na to wpływ różne czynniki, takie jak stan zdrowia, wiek, kondycja fizyczna oraz stosowanie się do zaleceń lekarza. Metoda ablacji żylaków przy pomocy fal radiowych bardzo szybko przynosi pożądane rezultaty, jednak pełny efekt wymaga czasu.

 

 
Oferta specjalna!
Nie ma się czym stresować.
Asysta psychologa przy
każdym zabiegu w cenie!