Chirurg Naczyniowy – Orawczyk Klinika Leczenia Żył – Leczenie Żylaków – Nowy Sącz, Bielsko Biała

Orawczyk Klinika Leczenia Żył

Flebogrif

Usuwanie żylaków system Flebogrif® jest najnowszym osiągnieciem w terapii żylaków kończyn dolnych. System Flebogrif® jest metodą usuwania żylaków opartą na wewnątrzżylnej obliteracji (czyli zamknięciu) mechaniczno – chemicznej, łączącej w sobie 2 elementy:

  • element mechanicznego uszkodzenia śródbłonka naczyniowego powodującą obkurczenie naczynia;
  • element chemiczny spowodowany podaniem spienionych sklerozantów, co powoduje zarastanie żyły.
    W systemie Flebogrif® wykorzystywane są jednocześnie dwa mechanizmy doprowadzające do obkurczania oraz zarastania wybranego fragmentu niewydolnego łożyska żylnego, co skutkuje jego wyłączeniem z obiegu, czyli zamknięciem żyły.

Metoda Flebogrif® posiada liczne zalety:

  • znikome ryzyko powikłań;
  • wysoka skuteczność zabiegu (przewyższająca skuteczność klasycznej echoskleroterapii);
  • natychmiastowy powrót do aktywności;
  • 20-30 minutowa procedura wykonywana w warunkach ambulatoryjnych;
  • względnie niski koszt zabiegu (blisko 2-razy tańszy niż skleroterapia wykonywana metodą ClariVein);
  • brak znieczulenia „w kręgosłup”, brak znieczulenia tumescencyjnego

Zabieg usuwania żylaków systemem Flebogrif® jest wykonywany w naszej klinice w szczególności u osób w starszym wieku, u których zastosowanie innych metod nie jest zalecane z uwagi na stan żył i możliwość wystąpienia powikłań.

Więcej informacji >>

 

W porównaniu do innych metod leczenia niewydolności żylnej, system Flebogrif charakteryzuje się bardzo małą inwazyjnością. Zabieg leczenia żylaków przeprowadza lekarz specjalizujący się w flebologii, przy czym towarzyszy mu anestezjolog, monitorując podstawowe funkcje życiowe pacjenta. Lekarz specjalizujący się w chirurgii naczyniowej przeprowadza szereg badań przed przystąpieniem do zabiegu, w tym USG Doppler’a. Następnie pod kontrolą USG wprowadzany jest specjalny cewnik Flebogrif poprzez umieszczony w żyle wenflon. Cewnik mechanicznie uszkadza wewnętrzną warstwę naczynia, a jednocześnie wprowadzany jest środek obliterujący w postaci pianki. Metoda mechaniczno-chemiczna drażni żyłę i powoduje jej zamknięcie. Dla komfortu i bezpieczeństwa pacjenta, zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, co pozwala na ciągły kontakt z osobą operowaną. Nie ma konieczności spędzania dodatkowego czasu w klinice, jak w przypadku znieczulenia ogólnego. Sam zabieg leczenia żylaków jest bezbolesny i trwa ok. 30 minut, a bezpośrednio po wizycie można powrócić do codziennych aktywności.
Przed zabiegiem metodą Flebogrif należy przeprowadzić badania zalecane przez lekarza, m.in. morfologię krwi obwodowej, badanie układu krzepnięcia oraz USG Doppler’a. W przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, chirurg może zalecić inną metodę leczenia żylaków. Na wizytę należy zabrać ze sobą wszystkie wyniki badań i dostępną dokumentację medyczną. Potrzebna będzie również opaska uciskowa w II klasie, którą pacjent będzie musiał nosić po usunięciu zmienionej patologicznie żyły. Na wizytę należy zgłosić się na czczo – zaleca się nie pić 4 godziny i nie jeść 6 godzin przed pobytem w klinice. Dozwolona jest jedynie woda niegazowana. Podczas pierwszej konsultacji należy poinformować chirurga o przyjmowanych lekach, w szczególności środkach hormonalnych i leków zmieniających krzepliwość krwi. Depilacja nóg nie jest konieczna, jednak w przypadku dużego owłosienia, warto się go pozbyć, by umożliwić lekarzowi dokładne badanie. W dniu zabiegu zostanie przeprowadzone kontrolne badanie USG Doppler’a.

Zabieg obliteracji naczyń żylnych nie wiąże się z długim pobytem w klinice- cała wizyta potrwa maksimum godzinę. Leczenie niewydolnej żyły za pomocą metody Flebogrif odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może od razu wrócić do domu. Po zabiegu istnieje konieczność noszenia specjalnej opaski uciskowej w postaci pończochy przez okres około 1 miesiąca. Rekonwalescencja nie jest długa, a ryzyko powikłań niewielkie. Mogą pojawić się jedynie zaczerwienienia i zasinienia w okolicy wprowadzenia cewnika. Leczenie żylaków nie wymaga wykonywania cięć chirurgicznych, jednak po zabiegu mogą pojawić się również krwiaki pooperacyjne. Skuteczność metody Flebogrif jest bardzo wysoka, a pacjent może powrócić do codziennych mało obciążających zajęć już tego samego dnia po zabiegu. Należy pamiętać o udaniu się na kontrolę lekarską 3 tygodnie po zabiegu lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Nasza klinika w Nowym Sączu przy ulicy Jana Kilińskiego 80 korzysta z najnowocześniejszych metod leczenia żylaków i pni żylnych, m.in. za pomocą systemu Flebogrif, stworzonego przez firmę Balton.

Oferta specjalna!
Nie ma się czym stresować.
Asysta psychologa przy
każdym zabiegu w cenie!